Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

25 Eylül 2014’den sonra Schengen için parmak izi verdiyseniz gelmenize gerek yoktur.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Avusturya Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Avusturya vizesi için gerekli evraklar hangileridir, vize ücreti ne kadar, nasıl alınır, nereden alınır, vize başvuru işlemleri hakkında bilgiler. Avusturya vizesi kimler alabilir, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, vize başvurusu sonucu kaç günde çıkar? Avusturya vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz ya da hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Uşak Vize Danışmanlık?

Avusturya Vize Başvurularında Başarı Oranımız
%97
Olumlu Sonuç

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi almak için istenen evraklar aslında çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır.

 1. İlk aşama Avusturya’ya gidiş amacınızı iyi belirlemenizdir, yani vize tipinizi doğru tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda gerekli evrakları sunup, durumu kanıtlamanız gereklidir. Örn: bir fuar ya da konferansa gidecekseniz katılım biletleri, aile ya da arkadaş ziyareti ise resmi davetiye mektubu, turistik ise otel rezervasyonları doğru bir şekilde sunulmalıdır.
 2. İkinci aşama, mesleki durumunuza göre gerekli evrakları hazırlayıp gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.
 3. Üçüncü aşama, Avusturya’ya gittikten sonra Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için sizi buraya bağlayan sebepleri sunmanız gerekmektedir.

**Not: Avusturya vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtları vize tipleri kısmının altında devam etmektedir.

Avusturya vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Tipleri

Avusturya vizesi tipleri aşağıdaki gibidir. Avusturya’ya gidiş amacınıza uygun vize tipine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. O sayfa içerisinde meslek durumunuza ilişkin evrak listesine ulaşacaksınız. Yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

 • Avusturya Vizesi
 • Avusturya Turistik Vize
 • Avusturya Turist Vizesi
 • Avusturya Aile Ziyareti Vizesi
 • Avusturya Akraba Ziyareti Vizesi
 • Avusturya Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Avusturya Ticari Vize
 • Avusturya Fuar Vizesi
 • Avusturya Konferans Vizesi
 • Avusturya Kültürel Etkinlik Vizesi
 • Avusturya Sportif Etkinlik Vizesi
 • Avusturya Eğitim Vizesi
 • Avusturya Transit Vize
 • Avusturya Sağlık Sebepli Vize
 • Avusturya Tıbbi Tedavi Vizesi

Avusturya Vizesi Kimler Alabilir?

Avusturya vizesi almak için öncelikle Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra Avusturya’ya seyahat edebilmek için gerekli maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, Avusturya’ya seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir.

Dikkat:

Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz Avusturya vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için Avusturya’dan temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gerekmektedir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır.

**Önemli:

Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı Avusturya’ya gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. Avusturya’da gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da Avusturya vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

Avusturya vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız gerekmektedir.

Avusturya başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”Avusturya konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

Avusturya vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzun Süreli Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Eskiden olduğu gibi uzun süreli Avusturya vizesi almak artık o kadar kolay değildir, hatta kısa süreli Avusturya vizesi almak dahi bir hayli zor olmaya başlamıştır.

Öncelikle en büyük yanılgıdan bahsetmek istiyorum. Sadece mal varlığınızın olması uzun süreli Avusturya vizesi almanız konusunda bir önem taşımaz. Sadece vize almanız konusunda destekleyici bir belge olarak sunulmaktadır.

Uzun Süreli Vize Almanın Yolları

Uzun süreli Avusturya vizesi almanın ilk şartı daha önce Schengen vizesi almış olup bu vizeyi düzgün kullanmış olmanızdır. Amerika, İngiltere, Avusturalya, Kanada vizelerine sahip olmanız da uzun süreli vize almanız için büyük önem taşımaktadır. Buradaki mantık tamamen iyi referans kaynaklıdır. Avusturya’ya gittiğinizde bir sorun çıkarmadan ve size verilen süre dolmadan ülkenize döneceğinizi daha önce kanıtlamış olmanızdır.

Uzun süreli vize almanın diğer bir yolu ise, Avusturya’dan resmi bir davetiye mektubuna sahip olmanızdır. Bu davetiye Avusturya’daki masraflarınızı da davet eden kişinin karşılayacağı yönünde olursa çok daha etkili olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken eğer bir işiniz varsa uzun süreli izin alamayacağınızdan dolayı uzun süreli vize almanız mümkün olmayacaktır.

Uzun süreli vize almanın bir diğer yolu ticari davetiye ile gidiyor olmanızdır. Burada size uzun süreli vize aldıran unsur şirketinizin sürekli yurt dışına çalışanlarını gönderiyor olması sebebiyle ve şirket referansı kaynaklı olmasıdır. Yine aynı konuya geliyoruz, önceki vizelerin düzgün kullanılması uzun süreli Avusturya vizesi almanızı sağlıyor.

Toparlamak gerekirse en önemli kural, aldığınız kısa süreli Schengen vizelerini doğru kullanarak zamanla uzun süreli Avusturya vizesi alabilirsiniz. Uşak Vize Danışmanlık olarak uzun süreli Avusturya vizesi almanız için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Tabi ki son kararın Avusturya Başkonsolosluğunda ve onun insiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekir.

Avusturya Vizesi Nereden Alınır?

Avusturya vizesinde genel olarak 2 tip vardır. Bunlardan birincisi 90 günden kısa kalışlar olup diğeri ise 90 gün üzeri kalışlar içindir. Burada bahsettiğim 90 günü size şu şekilde açıklarsam daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.

Burada bahsettiğimiz 90 gün vize süresi değildir, bu süre Avusturya’da 180 gün içerisinde kalabileceğiniz maksimum süredir. Avusturya’ya bir etkinliğe, toplantıya, sportif faaliyete katılacaksanız ve bu seyahat zaten 90 günden uzun olamaz. Ya da turistik bir gezi ya da akraba ziyareti de aynı şekilde. Zaten 90 günden uzun olacaksa buna konsolosluk da müsaade etmiyor. Bu durum Avusturya konsolosluğu size en fazla 90 gün vize verecek. Bu şu şekilde gerçekleşiyor. Örn. 5 sene vize veriyor ve bu vizede kalış hakkı 90 gün oluyor. Bu vizeyi 5 sene boyunca kullanabiliyorsunuz, ancak 180 günlük period içerisinde 90 gün olmak şartıyla.

Eğer 90 günden uzun kalmak istiyorsanız Avusturya’ya çalışmak, eğitim almak ya da evlenmek maksadıyla gidiyor olmanız gereklidir. Ancak bu şekilde 90 gün üzeri kalış hakkına sahip olabilirsiniz.

Vize Tipine Göre Vize Başvuru Merkezi

90 günden kısa sürecek Avusturya vizesi Schengen vizesidir. Bu vizeler için Avusturya başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu VFS Global isimli kurumdan başvuru gerçekleşiyor.

90 günden uzun olan seyahatler için ise ulusal vize olarak geçer. Bu vize başvuruları Avusturya Başkonsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Şuan için Uşak Vize Danışmanlık olarak sadece 90 günden kısa vize tipleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Avusturya vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Avusturya vize başvurusu sonucu 15 gün içerisinde belli olmaktadır, bu süre konsolosluğun belirtmiş olduğu süredir.

Ancak, Avusturya Başkonsolosluk’unun yoğunluğuna göre yukarıda belirtilen süre değişebilmektedir. Avusturya vize başvuruları bazı zamanlar 4-5 günde sonuçlanırken, yoğun zamanlarda 15 günü de aşmaktadır. Bu sebepten ötürü vizeniz yetişmez ise itiraz hakkınız yoktur. Çünkü konsolosluk bu konuda sorumluluk kabul etmez ve  bu konudaki maddeyi Avusturya başkonsolosluğunun resmi internet sitesinde de bulabilirsiniz. Uşak Vize Danışmanlık olarak bizim tavsiyemiz, süre konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması adına, seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmeniz yönündedir.

Erken başvuru yapmanız vize sürenizin erkenden başlayacağı anlamına gelmez. Bizim vize başvurusunda belirlemiş olduğumuz sürede vize süreniz başlayacaktır ve herhangi bir gün kaybınız kesinlikle olmayacaktır.

Avusturya vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avusturya’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Avusturya vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Avusturya vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Avusturya vize işlemlerinden muaftır.

Avusturya vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Avusturya vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Avusturya vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Avusturya vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Avusturya vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Avusturya Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Avusturya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Avusturya vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Avusturya Konsolosluğu kararı olacaktır.

Avusturya uzun süreli – ulusal vize yada D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Avusturya Konsolosluğu’na ya da Avusturya Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Avusturya ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vize tipine göre;

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar Avusturya turistik vize için müracaatlarını Avusturya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler.

Avusturya Fuar ve Ziyaret Vizeleri

Avusturya’ya iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise Avusturya ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Avusturya ticari vize başvuruları, Avusturya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

Avusturya’ya, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler Avusturya aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Avusturya aile ziyareti vizesi için başvurular, Avusturya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

Avusturya Transit Vize

Avusturya üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise Avusturya transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. Avusturya transit vizesi için başvurular, Avusturya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir.

Avusturya üzeri gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, Avusturya gemici vizesi (transit vize) için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir.

Yine Avusturya’ya şoför olarak ticari bir seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Avusturya şoför vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Avusturya şoför vizesi için müracaatlar, Avusturya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

Avusturya Sağlık ve Tedavi Amaçlı Vize

Avusturya’ya herhangi bir sağlık ve tedavi amacıyla gidecekseniz, bu konuda gerekli evrakları tamamlayıp başvuru yapabilirsiniz.

Eşi AB Vatandaşı veya Avusturya vatandaşı olan kişiler, Avusturya Schengen vize başvuruları için Avusturya vize başvuru merkezleri hizmetlerinden yararlanabileceklerdir.

Avusturya’ya eğitim amaçlı seyahat edecek kimseler, Avusturya eğitim vizesi için Avusturya vize başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Avusturya Erasmus vizesi başvuruları için Avusturya vize başvuru merkezleri ve Avusturya Konsoloslukları ile bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunulması önemle tavsiye edilmektedir.

Önemli Noktalar:

Avusturya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları için en önemli nokta gerekli evrakların tam ve eksiksiz halde konsolosluğa yada konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kuruma teslim edilmesidir. Son 3 yılda Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur. Fakat böyle bir durum söz konusu değil ise parmak izi verilmesi gerekmektedir. Şirketimiz yada herhangi bir kurum size vize çıkacağı garantisini veremez. Bu karar tamamen konsolosluğa ait bir karardır. Bizim sizin için yaptığımız sürekli güncellenen konsolosluk isteklerini tam ve eksiksiz yerine getirmek ve ret olasılığını minimuma indirmektir.

Avusturya vizesi (Schengen vizesi) için gerekli evraklar gidiş amacına göre aşağıda listelenmiştir. Bu evraklar dışında konsolosluk gerekli gördüğü taktirde ek evraklar talep edebilir. Genel olarak Avusturya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Ayrıca Konsolosluğun ek evrak talep etme ve sizi mülakata çağırma hakkı vardır. Tüm bu durumlar da göz önüne alındığında size tavsiyemiz, seyahat tarihinizden en az 21 kala vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz yönünde olacaktır. Bu şekilde herhangi bir gecikmeye mahal vermeden başvurunuz seyahat planınızdan önce sonuçlanıp pasaport ve vizeniz tarafınıza ulaşacaktır.

Bir çok Schengen vizesi başvurusunda benzer evraklar sunulmaktadır. Burada diğerlerinden farklı olan dilekçelerin İngilizce yazılmasıdır.

Avusturya Vizesi (Schengen Vizesi) İçin Temel Evraklar

 • Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneyi geçmemelidir.
 • Başvuru formunun büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekir (Başvuru Formu şirketimiz tarafından doldurulacaktır, başvuru öncesi sadece imzalarınızı atacaksınız).
 • Dikkat!  Başvuru formun’da iki ayrı yer’de imzanız gereklidir. Lütfen kullandığınız E-Mail adresini ve cep telefonu numaranızı belirtiniz. Böylelikle konsolosluk tarafından sorular oluşursa, başvurunuz daha hızlı işlenebilecektir. 18 yasindan küçük olanlarin her iki ebeveynin başvuru formuna imza atması gerekiyor.
 • 2 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf.
 • İkamet belgesi.
 • Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde reservasyon belgesi
 • Özel araçlı seyahatlerde, ruhsat fotokopisi, yeşil kart ve uluslar arası sürücü belgesi ve seyahat güzergahinin detayli beyani.
 • Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler.
 • Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,00 EURO teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası. Uzun süreli vizeler’de ülkeye birkaç giriş hakkı doğuyorsa, ilk seyahat süresi için sigorta gösterilmelidir.
 • Vize başvuru sahibi çalışan ise, Antetli kağıda basili çalışma belgesi. Bu belgenin almanca veya İngilizce olması gerekiyor. Belgenin içeriğinde bulunması gerekenler şunlardır:
 1. İş verenin adresi ve telefon numarası
 2. Çalışanın göreve başlangıç tarihi
 3. Çalışanın pozisyonu
 4. Seyahat süresi
 5. İmzalayan kişinin ismi ve pozisyonu
 6. Son 3 ayın maaş bordrosu
 7. SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK “hizmet dökümü”

Avusturya Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Avusturya vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Vize tipinizi doğru belirlemeniz ve buna istinaden gerekli evrakları tam, eksiksiz ve herhangi bir kuşkuya sebebiyet vermeyecek şekilde sunmanız gerekmektedir.

Örneğin, bir fuara ziyaretçi olarak katılacaksanız vize başvurunuz öncesinde fuar biletiniz muhakkak alınmış olmalı ve mümkünse fuar alanına yakın ya da ulaşımı basit bir yerden otel rezervasyonunuz yapılmış olması gerekmektedir.

Vize tipinizi belirlemeniz konusunda vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Avusturya’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise, Avusturya vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Avusturya vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvuru sonrası pasaport takibi ve vizenizin onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Avusturya vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Avusturya vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden Uşak Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Avusturya vizesi hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.