Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Genel Bilgi

Seyahat sağlık sigortası, bir çok ülke için vize başvurusunda zorunlu evraklar arasındadır. Ülkeler minimum 30,000 € teminatlı seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadırlar. Zorunlu tutmalarındaki en önemli sebep olası bir ciddi yaralanma veya ölüm durumunda ülkelerine gelen turistlerin sigortalanmış olmasını istemeleridir.

Seyahat sağlık sigortası, sadece vize zorunluluğu olması durumunda yurt dışındaki herhangi bir ülkeye seyahat etmek isteyen turistlerin yapmasının gerekli olduğu bir prosedürdür. Sigorta poliçe ücretleri aşağıda göreceğiniz gibi çok ucuzdur ancak olası bir sorunda 30,000€’ya kadar masraflarınızı karşılamanıza olanak sağlar. Sigorta yaptırmak aslında kendiniz için yapacağınız ciddi bir güvence ve ekonomidir.

Seyahat sağlık sigortası poliçesine ulaşmanız çok kolaydır. Bunun için mail adresimize TC kimlik numaranız – Gidiş ve dönüş tarihleriniz – Gideceğiniz ülke şeklinde bir mail atarak ya da bizi arayarak sadece birkaç dakika içerisinde sigorta poliçenizi tarafınıza göndereceğiz.

Örn: 12365478965 – 18.12.2019/25.19.2019 – Almanya

Bu bilgilere ek olarak doğum tarihinizi ve kayak yapma amacıyla seyahat edecekseniz bu durumu belirtmeniz gerekmektedir. Aşağıda da belirttiğimiz gibi yaşa bağlı olarak sigorta poliçelerinde ek ücretlendirme uygulanır.

Kayak yapma durumunuzu belirtmeniz durumunda aşağıda da belirtildiği gibi %25 ek ücretlendirme vardır ancak bu ek ücret kayak yaparken başınıza gelebilecek herhangi bir kaza durumunda da sigortadan faydalanmanıza olanak sağlayacaktır.

Sigorta kapsamı ve kapsam dışında kalan durumlar hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.