Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, Cezayir vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Cezayir vize başvuru işlemleri hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Uşak Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Cezayir vize başvurusu yapmak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Cezayir vizesi almak aslında çok kolaydır.

Cezayir vizesi başvurularınızı Uşak Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Bu sayfa içerisinde Cezayir vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Cezayir vizesi nasıl alınır, kaç günde çıkar, vize ücreti ne kadar, kimler alabilir, nereden alınır, turistik vize , ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi nasıl alınır ve hangi evraklar gerekir, Cezayir vizesi için gerekli evraklar nelerdir, evraksız Cezayir vizesi nasıl alınır, Cezayir vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Cezayir vize başvurusu için parmak izi vermek ya da konsolosluğa gitmek gerekiyor mu?

Cezayir Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Cezayir’e seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) hamilleri ise, Cezayir’e yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Cezayir vizesi 1 ay tek giriş, 3 ay çok giriş, 6 ay çok giriş ve 1 sene çok giriş şeklinde verilmektedir. Cezayir vize başvuruları ortalama 5 iş gününde sonuçlanır. Cezayir vizesi geçerlilik süresi, vizenin basıldığı günden itibaren başlamaktadır. Kargo bekleme süresi vb. sebeplerden dolayı vize süresinin tamamı etkin olarak kullanılamamaktadır. Bu sebepten dolayı, Cezayir vize başvurularınızı seyahatinize 8-10 iş günü kala gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede vizenizin gecikmesinin de önüne geçer, aynı zamanda vize geçerlilik sürenizi daha etkin kullanabilirsiniz.

Cezayir vizesi için gerekli evraklar sayfanın devamında paylaşılmıştır. Cezayir vize başvurusunda en önemli nokta, eğer ticari bir seyahat planlıyorsanız Cezayir’den ıslak imzalı ve onaylı bir davetiye edinmeniz gerekmektedir. Aile ve arkadaş ziyaretleri için de aynı şekilde resmi makamlarca onaylanmış ıslak imzalı ve kaşeli davetiye gerekmektedir.

Eğer Cezayir’e turistik bir seyahat planlıyorsanız, Cezayir’deki otelden ya da turizm seyahat acentasından ıslak imzalı bir voucher ve confirmasyon belgesine ihtiyacınız vardır.

Bu onaylı belgeler dışında Fransızca ya da İngilizce dilekçe. Gelir ve iş yeri evrakları, seyahat sağlık sigortası da sunulması gerekmektedir.

Bizimle çalışmanız halinde bu evraklarının hiç birine gerek yoktur. Uşak Vize Danışmanlık olarak size referans oluyoruz. Bu sayede pasaportunuzun orijinali ve 2 adet vesikalık fotoğraf (3cm x 3,5cm) ile çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde Cezayir vizesi almanızı sağlıyoruz.

Ofisimiz İzmir‘dedir. Bununla birlikte, Türkiye’nin tüm şehirleri için hizmet verebilmekteyiz. İzmir dışında yaşayan misafirlerimiz evrakları bize kargo ile göndererek Cezayir vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Evraksız Cezayir Vizesi Ücretleri

Cezayir vizesi ücretleri ne kadar? Bu soru bize en çok sorulan sorulardan biridir. Aşağıdaki Cezayir vizesi ücretleri evraksız olarak, yani sadece pasaport ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile alabileceğiniz Cezayir vizesi için belirlenmiş olan vize ücretleridir. Cezayir turistik vize/turist vizesi, iş, ticari vize, fuar vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, kültürel etkinlik vizesi farketmeksizin Cezayir vizesi ücretleri aşağıdaki gibidir.

Vize Geçerlilik Süresi Giriş Sayısı Cezayir Vize Ücreti
30 Gün Tek Giriş İletişime Geç!
90 Gün Çok Giriş İletişime Geç!
180 Gün Çok Giriş İletişime Geç!
360 Gün Çok Giriş İletişime Geç!

**Not: Yukarıdaki fiyatlara KDV dahildir.

**Not: Evrakları bize kargo ile gönderecek ve bizden kargo teslim alacak misafirlerimiz için kargo ücreti dahil değildir.

Cezayir vize ücretini İzmir’deki ofisimize gelerek elden TL ya da Euro şeklinde nakit olarak gerçekleştirebilir.

Ofisimize gelemeyecek olanlar, aşağıdaki hesap numarasına Cezayir vize başvuru ücreti ödemesini gerçekleştirebilirler. Banka havalesi ile gerçekleştirilecek Cezayir vize ücreti ödemeleri, güncel kur üzerinden TL olarak ödenmelidir. Ödeme yapmadan önce muhakkak bizimle iletişime geçilmelidir. Açıklamaya muhakkak isim, soy isim ve Cezayir vize ücreti ödemesi şekline açıklama eklenmelidir.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vizesi nasıl alınır? Cezayir vizesi almak için iki yol vardır. Birincisi şahsen Ankara’daki Cezayir Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’daki Cezayir Başkonsolosluğuna gerekli evraklar ile bizzat giderek alabilirsiniz. İkinci seçenek ise bizimle ya da bizim gibi firmalar aracılığı ile çalışarak sadece pasaport ve 2 adet fotoğraf ile 90 güne kadar kolaylıkla Cezayir vizesi alabilirsiniz. Cezayir’e gidiş amacınıza ve çalışma durumunuza göre gerekli evrak listesi aşağıda paylaşılmıştır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vizesi kaç günde çıkar? Cezayir vize başvuruları Ankara ya da İstanbul’daki Cezayir konsolosluğundan gerçekleşir ve ortalama 3 iş gününde sonuçlanır. Bununla birlikte, kargo süreleri, kargo sebebiyle gecikme ve konsoloslukta vize başvurunuz işlem görürken yaşanabilecek olan gecikmeler de göz önünde bulundurulduğunda, Cezayir vize evraklarınız bizim elimize ulaştıktan sonra, pasaportunuzun size gelmesi 7 iş gününü bulabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü, seyahatinizi planlarken bu süreleri de hesaba katmanız gerekmektedir.

Kimler Cezayir Vizesi Alabilir?

Kimler Cezayir vizesi alabilir? Cezayir’e seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahiplerinin Cezayir vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) sahipleri ise, Cezayir’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Cezayir vize başvurusu için şahsen başvurularda gelir evrakları ve Cezayir’den temin edilmiş onaylı davetiye gereklidir. Bu gereklilikleri sağlayabilen kişiler şahsen Ankara ya da İstanbul konsolosluğuna giderek vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Bunubla birlikte, bu gerekliliği sağlaması güç olan kişiler ise bizimle iletişime geçerek sadece pasaport ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile kolaylıkla vize alabilirler.

Cezayir Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir vize başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Cezayir vize başvurusundaki temel olarak 2 kritik konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.

 1. Cezayir vizelerinin geçerlilik süresi vizenin basıldığı günden itibaren başlar. Yani burada planladığınız seyahat ile vize başvuru tarihiniz arasındaki süreyi doğru tespit etmeniz gerekmektedir. Vize geçerlilik sürenizin tamamını kullanmak isteyip vizenizin yetişmeme riski ya da önceden vize başvurusu yapmanız halinde vize geçerlilik sürenizin büyük kısmını kullanamama durumu vardır. Bu sebepten en çok dikkat edilmesi gereken konu ne zaman vize başvurusu yapılması gerektiği tespitinin sağlanmasıdır.
 2. Şahsen başvurular için Cezayir’den temin edilmiş onaylı davetiye. Cezayir vizesi başvuru işlemlerindeki en büyük problem budur. Cezayir’e seyahat edilebilmesi için resmi makamlarca onaylanmış ve geçerli, ıslak imzalı ve kaşeli davetiye mektubu edinmek zorundasınız. Bizimle çalışmanız halinde davetiye mektubunu biz sağlıyoruz.

Cezayir Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir vizesi nereden alınır? Cezayir vize başvuru işlemleri İstanbul ya da Ankara’daki Cezayir konsolosluğundan gerçekleşmektedir. Bizim ile çalışmanız halinde, sadece Pasaportunuzu ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızı bize ileterek vize başvuru işlemlerini sizler adına biz gerçekleştiriyoruz. Bu sayede Ankara ya da İstanbul’a gitmenize gerek kalmadan vizenizi kolaylıkla alabiliyoruz. Şahsi başvuruda bulunmak ister iseniz, Ankara ya da İstanbul’a gitmeniz ve Konsolosluğa tam ve eksiksiz evrak sunmanız gerekmektedir.

Cezayir Vize Başvurusu için Parmak İzi Vermek Gerekiyor Mu?

Cezayir vize başvurusu için parmak izi vermek gerekli mi? Cezayir vize başvurusu için konsolosluğa gitmek gerekli mi? Cezayir vize başvurusu için mülakata gidiliyor mu? Bu sorular Cezayir vize başvuru işlemleri hakkında en çok sorulan sorulardandır. Tüm bu soruların cevabı ”HAYIR”. Cezayir vize başvuruları için parmak izi vermeniz, Ankara ya da İstanbul’a konsolosluğa şahsen gitmeniz ya da mülakata girmeniz gerekmiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, sadece birkaç evrak ve bizim aracılığımız ile hiç yorulmadan ve kolaylıkla vizenizi alabiliyorsunuz.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki Cezayir vizesi için gerekli evrak listesi, bizzat Cezayir Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne giderek Cezayir vize başvurusunu gerçekleştirecek kişiler için bilgi amacıyla paylaşılmıştır. Bizim ile çalışmanız halinde aşağıdaki evrakları hazırlamanıza gerek yoktur.

Cezayir Vizesi için Genel Evrak Listesi

 1. Seyahatin bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportun orijinali
 2. 2 adet 3×3,5 cm boyutunda fotoğraf
 3. Tam ve eksiksiz doldurulmuş Cezayir vize başvuru formu

 

Cezayir’e Gidiş Amacına Göre Gerekli Evraklar

Cezayir Turistik Vize/Turist Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Cezayir’deki seyahat acentasından ya da otelden temin edilmiş, resmi makamlarla onaylanmış otel konfirmesi ve voucheri
 2. Cezayir’e gidiş-dönüş uçak bileti
 3. Cezayir’de kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlar çalışma ve gelir evrakları (Gelir evrakları aşağıda çalışma durumunuza göre listelenmiştir)
 4. Fransızca ya da İngilizce yazılmış ve imzalanmış niyet dilekçesi

Cezayir Aile, Arkadaş ve Akraba Ziyareti Vizesi

 1. Sizi Cezayir’e davet eden yakınınız tarafından gönderilmiş, resmi makamlarca onaylanmış davetiye mektubunun orijinali
 2. Cezayir’e gidiş-dönüş uçak bileti
 3. Cezayir’de kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlar çalışma ve gelir evrakları (Gelir evrakları aşağıda çalışma durumunuza göre listelenmiştir)
 4. Fransızca ya da İngilizce yazılmış ve imzalanmış niyet dilekçesi

Cezayir Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 1. Cezayirdeki resmi makamlarca onaylanmış davetiye mektubu
 2. Çalışanlar için; Türkiye’deki iş vereni tarafından İngilizce ya da Fransızca yazılmış görev yazısı
 3. Cezayir’e gidiş-dönüş uçak bileti
 4. Cezayir’de kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlar çalışma ve gelir evrakları (Gelir evrakları aşağıda çalışma durumunuza göre listelenmiştir)
 5. Fransızca ya da İngilizce yazılmış ve imzalanmış niyet dilekçesi

Cezayir Kültürel/Fuar/Konferans Vizesi

 1. Sizi davet eden kuruluş tarafından gönderilmiş ve resmi makamlarca onaylanmış davetiye mektubu
 2. Çalışanlar için; Türkiye’deki iş vereni tarafından İngilizce ya da Fransızca yazılmış onay/görev yazısı
 3. Cezayir’e gidiş-dönüş uçak bileti
 4. Cezayir’de kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlar çalışma ve gelir evrakları (Gelir evrakları aşağıda çalışma durumunuza göre listelenmiştir)
 5. Fransızca ya da İngilizce yazılmış ve imzalanmış niyet dilekçesi

Çalışma Durumuna Göre Gelir Evrakları

Emekliler için;

 1. E-devletten alınmış emekliliğinizi ispatlar nitelikte barkodlu SGK Tescil ve Hizmet dökümü (Sgk’dan kaşeli olarak da alınabilir)
 2. Emekli maaşınızın yattığı bankadan ve içerisinde bakiye olan diğer bankalardan alınmış imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü

Sigortalı Çalışanlar için;

 1. E-devletten alınmış barkodlu SGK Tescil ve Hizmet dökümü
 2. İmzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi
 3. Çalıştığınız kurumdan alınmış imzalı ve kaşeli görev ve izin yazısı (imzalı ve kaşeli)
 4. İş yerinize ait vergi levhası, oda kaydı ve faaliyet belgesi, imza sirküleri/imza beyannamesi, sicil gazetesi
 5. Son 3 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bodrosu
 6. Gelirinizi kanıtlar nitelikte son 3 aya ait imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü

Kamu Çalışanları için;

 1. E-devletten alınmış barkodlu SGK Tescil ve Hizmet dökümü
 2. İmzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi
 3. Çalıştığınız kurumdan alınmış imzalı ve kaşeli görev ve izin yazısı (imzalı ve kaşeli)
 4. Son 3 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bodrosu
 5. Gelirinizi kanıtlar nitelikte son 3 aya ait imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü

İş Verenler için;

 1. E-devletten alınmış barkodlu SGK Tescil ve Hizmet dökümü
 2. İş yerinize ait vergi levhası, oda kaydı ve faaliyet belgesi, imza sirküleri/imza beyannamesi, sicil gazetesi
 3. Gelirinizi kanıtlar nitelikte son 3 aya ait imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Cezayir vize başvuruları Ankara’daki Cezayir Büyükelçiliği’nin Konsolosluk bölümünde ve İstanbul’daki Başkonsolosluğun Konsolosluk bölümünde gerçekleşmektedir. Aşağıda Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ve Cezayir Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri paylaşılmıştır. Aşağıdaki tüm bilgiler tıklanabilir olup hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Adres: Şehit Ersan Cad., No: 42, 06680 Çankaya, Ankara

Telefon: (0312) 468 77 19 – 428 80 37

Fax: (0312) 468 75 93

Elçilik e-postası: cezayirbe@algerianembassy.com.tr

Konsolosluk E-posta Hizmetleri: svconsulaire@algerianembassy.com.tr

E-posta Vize Servisi: visas@algerianembassy.com.tr

E-posta İdari ve mali işler departmanı: administration@algerianembassy.com.tr

Web Sitesi: http://algerianembassy.com.tr/EN,111/coordonnes-tel-fax-e-mail.html