Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Danimarka vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Danimarka vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Danimarka vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Danimarka vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Danimarka vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Danimarka vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca Danimarka Schengen vizesini herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. Danimarka vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz.

Danimarka’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Danimarka vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Danimarka vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Danimarka vize işlemlerinden muaftır.

Danimarka vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Danimarka vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Danimarka vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Danimarka vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Danimarka vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Danimarka Konsolosluğu, Konsolosluğa direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Danimarka vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Danimarka vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Danimarka Konsolosluğu kararı olacaktır.

Danimarka uzun süreli – ulusal vize ya da D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Danimarka Konsolosluğu’na ya da Danimarka Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Danimarka ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Önemli Noktalar:

Danimarka vizesi (Schengen vizesi) başvuruları için en önemli nokta gerekli evrakların tam ve eksiksiz halde konsolosluğa yada konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kuruma teslim edilmesidir. Son 3 yılda Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur. Fakat böyle bir durum söz konusu değil ise parmak izi verilmesi gerekmektedir. Şirketimiz yada herhangi bir kurum size vize çıkacağı garantisini veremez. Bu karar tamamen konsolosluğa ait bir karardır. Bizim sizin için yaptığımız sürekli güncellenen konsolosluk isteklerini tam ve eksiksiz yerine getirmek ve ret olasılığını minimuma indirmektir.

Danimarka vizesi (Schengen vizesi) için gerekli evraklar gidiş amacına göre aşağıda listelenmiştir. Bu evraklar dışında konsolosluk gerekli gördüğü taktirde ek evraklar talep edebilir. Genel olarak Danimarka vizesi (Schengen vizesi) başvurunuzu seyahatinizi planladığınız tarihten 15 gün içinde yapılması tavsiye edilir. Fakat bizim sizlere tavsiyemiz olası bir konsolosluk yoğunluğuna ya da gecikme yaşanabilmesine karşın başvurunuzu seyahat planınızdan 1 ay önceden yapmanızdır. Bu şekilde herhangi bir gecikmeye mahal vermeden başvurunuz seyahat planınızdan önce sonuçlanıp pasaport ve vizeniz tarafınıza ulaşacaktır.

Danimarka vizesi (Schengen vizesi) ve diğer tüm vizeler için konsolosluğun talep ettiği evraklar birbirine çok yakındır. Gidiş amacınıza göre bu evraklar daha detaylı olarak istenir ve/veya bazı ek evraklar istenir.

Danimarka Vizesi (Schengen Vizesi) İçin Temel Evraklar

Danimarka vizesi için genel evrak listesi aşağıdaki gibidir. Çalışma durumunuza ve başvuru yapacağınız Danimarka vizesi tipine göre evraklar değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için ilgili Danimarka vizesi sayfasına geçiş yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Danimarka vize başvurunuzda desteğe ihtiyaç duyarsanız iletişim kanallarımızdan herhangi birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneyi geçmemelidir.
 • Başvuru formunun büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekir (Başvuru Formu şirketimiz tarafından doldurulacaktır, başvuru öncesi sadece imzalarınızı atacaksınız).
 • Dikkat!  Başvuru formun’da iki ayrı yer’de imzanız gereklidir. Lütfen kullandığınız E-Mail adresini ve cep telefonu numaranızı belirtiniz. Böylelikle konsolosluk tarafından sorular oluşursa, başvurunuz daha hızlı işlenebilecektir. 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveynin başvuru formuna imza atması gerekiyor.
 • 2 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf. Bir tanesi başvuru formunun sağ üst köşesinde yer almalıdır, diğerini de başvurunuza ekleyiniz. Fotoğrafın arka planı beyaz olmalıdır. Aynı anda kişinin yüz çehresi, yani yüz, alın, kulak ve boyun, açık olmalı ve net görülebilmeli (dini nedenlerden dolayı örtülen başörtüsü takılabilir). Gözlük çıkarılmalıdır.
 • İkamet belgesi.
 • Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde rezervasyon belgesi
 • Özel araçlı seyahatlerde, ruhsat fotokopisi, yeşil kart ve uluslar arası sürücü belgesi ve seyahat güzergahının detaylı beyanı.
 • Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler.
 • Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,00 EURO teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası. Uzun süreli vizeler’de ülkeye birkaç giriş hakkı doğuyorsa, ilk seyahat süresi için sigorta gösterilmelidir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Dikkat! Danimarka vizesi kısa dönem vize (C Tipi Vize) (90 güne kadar olan başvurular) başvurusunu yapan kişiler Danimarka seyahatler süresince konaklayacağı özel bir yer gösteremiyor ise Danimarka Konsolosluğu’nun açıklamasında göre; Danimarka’da konaklanacak toplam gün sayısı kadar, günlük en az 46 euro’ya denk gelecek banka hesap dökümü (cüzdanı) sağlamaları gerekmektedir. Ancak Uşak Vize Danışmanlık olarak en az günlük 100 euro’dan hesaplama yapılmasını önemle tavsiye etmekteyiz. Fakat Danimarka vizesi için başvuru yapan kişiler bahsedilen banka hesap cüzdanı (dökümü) sunamıyor ise; otomatik olarak ret almaları anlamına gelmemektedir.

Dikkat! Danimarka vizesi kısa dönem vize (C Tipi Vize) (90 güne kadar olan vize başvuruları) başvurusu yapan kişiler Danimarka’dan davetiye temin edebiliyor ise ve davet eden kişiler seyahat edecek kişilerin konaklama ve finansal destek garantisi ediyor ise; yukarıda bahsedilen tutarlardaki hesap dökümü (cüzdanı) sağlamaları gerekmemektedir. Fakat Danimarka vizesi başvuru sahibi yinede Danimarka seyahat süreli boyunca oluşabilecek basit ihtiyaçları ve harcamalarını karşılayabileceklerini garanti eden banka hesap cüzdanı (dökümü) sağlamaları gerekmektedir.

Danimarka Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Danimarka vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Danimarka’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise, Danimarka vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Danimarka Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Danimarka vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın Danimarka vizesi başvurunuz için doğru hazırlanması için Danimarka vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Danimarka vizesi başvuru sonrası pasaport takibi ve vizenizin onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Danimarka vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Danimarka vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden Uşak Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Danimarka vizesi hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?

 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi

 • Adı: 14 Haziran 1985 – Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Danimarka Vizesi Tipleri

 

 • Danimarka vizesi nasıl alınır?

  Danimarka Vizesi

 • Danimarka aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Aile Ziyareti Vizesi

 • Danimarka akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Akraba Ziyareti Vizesi

 • Danimarka arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • Danimarka eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Eğitim Vizesi

 • Danimarka fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Fuar Vizesi

 • Danimarka konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Konferans Vizesi

 • Danimarka kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Kültürel Etkinlik Vizesi

 • Danimarka sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Sağlık Sebepli Vize

 • Danimarka sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Sportif Etkinlik Vizesi

 • Danimarka tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Tıbbi Tedavi Vizesi

 • Danimarka ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Ticari Vize

  Danimarka transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Transit Vize

  Danimarka turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Danimarka Turistik Vize

  Danimarka turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?