Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, Dubai vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Dubai vize başvuru işlemleri hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Uşak Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Size burada ilk belirtmek istediğimiz konu Dubai vizesi olarak adlandırılan vize aslında Birleşik Arap Emirlikleri vizesidir. Dubai vizesi denmesinin asıl sebebi de, Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edenlerin genel olarak Dubai’ye gitmesinden kaynaklıdır. Bu sebepten ötürü, genel olarak Dubai vizesi olarak adlandırılmaktadır.

Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) başvurularınızı Uşak Vize Danışmanlık ile gerçekleştirebilir,  1-3 gün içerisinde Dubai Vizesi alabilirsiniz. Bizim aracılığımız ile alacağınız Dubai vizesi, Dubai ile gerçekleştirmiş olduğumuz anlaşmalar ile birlikte tamamen şirketimizin sorumluluğu ve garantisi altındadır.

Ofisimiz İzmir’de bulunmaktadır. Bununla birlikte, Dünya’nın neresinde olursanız olun, bizim aracılığımız ile Dubai vizesi alabilirsiniz.

Dubai vizesi başvuruları online sistem üzerinden ve gerçekleştirilmektedir. Alacağınız vize A4 formatında elektronik bir vizedir. Size vizeyi e-posta ya da whatsapp üzerinden iletiyoruz. Vizenizin çıktısını alarak pasaportunuzun arasına iliştirerek Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikten oluşmaktadır. Bunlar; Abu Dabi, Dubai, Acmen, Fuceyra, Re’sü El Hayme, Eş Şarika ve Ummu El Gayevin. Federe’dir. Almış olduğunuz Dubai yani Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile tüm bu emirliklere giriş yapabilirsiniz.

Bu sayfa içerisinde Dubai vizesi hakkında aradığınız tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Dubai vizesi için gerekli evraklar nelerdir, Dubai vize ücreti ne kadar, Dubai vizesi nasıl alınır, nereden alınır, Dubai vize başvurusu ve işlemleri nasıl yapılır? Dubai vizesi kategorileri nelerdir? Kimler Dubai vizesi alabilir, Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu, Dubai vize başvurusunda önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Dubai vizesi kaç günde çıkar?

**Önemli: Dubai Vizesi ile vizenin basıldığı günden itibaren 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilirsiniz.

**Önemli: Uşak Vize Danışmanlık olarak, sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için hizmet vermekteyiz.

**Önemli: Birleşik Arap Emirlikleri vizesinin geçerlilik süresini aşanlar 3000 USD para cezasına çarptırılır. Bu sebepten dolayı vize geçerlilik süreniz dolmadan Birleşik Arap Emirliklerinden ayrılmanızı tavsiye ederiz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Vize Ücreti

Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) ücretleri ne kadar? Bu soru bize en çok sorulan sorulardan biridir. Dubai vizesi ücretleri, Dubai’de kalacağınız süre ve talep etmiş olduğunuz giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Dubai vizesi çıkış süresi, kalış süresi ve talep edilen giriş sayısına göre Dubai vizesi ücretleri aşağıda listelenmiştir.

Kalış Süresi Giriş Sayısı Vize Sonuçlanma Süresi Vize Ücreti
30 Gün Tek Giriş 1 – 3 Gün İletişime Geç!
30 Gün Çok Giriş 1 – 3 Gün İletişime Geç!
90 Gün Tek Giriş 1 – 3 Gün İletişime Geç!
90 Gün Çok Giriş 1 – 3 Gün İletişime Geç!

**Not: Yukarıdaki ücretlere KDV dahildir.

**Not: Vize ücreti ofisimize gelerek nakit olarak ya da güncel kur üzerinden TL olarak şirket hesap numaramıza ödenebilir.

Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) için Gerekli Evraklar

Dubai vizesi almak için gerekli evraklar ve ayrıntılı bilgi için,  Aşağıdaki evrakları iletişim sayfamız içerisindeki whatsapp hattımıza ya da mail adresimize gönderilebilirsiniz.

1- Pasaport Görüntüsü

Pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın görüntüsü. Kaliteli bir şekilde fotoğrafı çekilmiş ya da taranmış olmalı (Taratılması tercih edilir). (Pasaportun geçerlilik süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalı).

2- Fotoğraf

Dubai vize başvurusu için fotoğraf zorunlu değildir. Ancak, bazı zamanlarda konsolosluk fotoğraf talep edebilmektedir. Elinizde fotoğrafınız varsa, kaliteli bir şekilde taratarak ya da arka fon beyaz olmak sureti ile kaliteli bir fotoğraf çekerek bize iletmeniz.

3- Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu ve Aracılık Sözleşmesi

Birleşik Arap Emirliklerinde vize geçerlilik sürenizden fazla kalmanız halinde 3000 USD para cezası ödemek zorundasınız. Bu sebepten dolayı aşağıdaki sözleşmeyi doldurup, imzalayıp bize göndermelisiniz.

 

**Önemli: Sözleşmeyi doldurmayan ve imzalayıp tarafımıza iletmeyen kişilerin vize başvuruları gerçekleştirilmez.

 

4- 18 Yaşından Küçükler için Ek Belgeler

18 yaşından küçük başvuru sahipleri için anne ve babasının e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istenmektedir. Bazı zamanlarda çocuğa ait nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği de istenebilmektedir.

Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) Kategorileri

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)’ye turistik, ticari, fuar, konferans, aile ya da arkadaş ziyareti maksadıyla seyahat edecekseniz almanız gereken vize tipinde ve gerekli evraklarda herhangi bir fark bulunmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 90 güne kadar kalış sürelerinde tek tip vize alarak seyahat edebilirsiniz. Aşağıda bizim aracılığımız ile alabileceğiniz vize kategorileri listelenmiş durumdadır.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerinin bir emirliği olan Dubai, dünyanın en popüler turizm şehirlerindendir. Türkiye’de kış yaşanırken Dubai’de hava oldukça sıcaktır. Bu sebeple Dubai, özellikle Ekim – Nisan aylarında çok sayıda Türk, Avrupa ve Amerika’lı turistlerin akınına uğramaktadır.

Türkiye’de insanların üşüdüğü zamanlarda siz Dubai’de denize girebilir, güneşlenebilir ve çölde safari yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş konusunda Dubai çok popüler bir şehirdir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi The Dubai Mall’da Türkiye’de bulamayacağınız birçok ürünü bulabilirsiniz. Özel üretim kozmetik, giyim ve teknolojik ürünler The Dubai Mall’da sergilenmektedir. Aynı zamanda Dubai’deki teknolojik ürünler Türkiye’den daha ucuzdur.

Dubai’ye En’lerin şehri denilmektedir. En’lerin şehri Dubai’de dünyanın en büyük alışveriş merkezi, en büyük şişme su parklı, en büyük gökteleni gibi birçok ”en”i bulabilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, Dubai aile ya da arkadaşlar ile birlikte ya da tek başınıza tatil yapmak, turistik aktiviteler gerçekleştirmek ve alışveriş yapmak amacıyla ziyaret edebileceğiniz muhteşem şehirlerden biridir.

Dubai’de yaşayabileceğiniz tüm bu turistik deneyimler için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri ) Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Dubai son yıllarda ticari anlamda kendini çok geliştirmiş bir şehir konumuna gelmiştir ve dünyaca ünlü birçok firma Dubai’de ofisler açmıştır. Bununla birlikte Dubai, dünyanın en büyük fuarlarına, konferanslarına ve organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır.

Dubai’de her sene birçok fuar, konferans ve organizasyon düzenlenmeye başlamıştır. Dubai’de her sene sağlık/medikal, eğitim, inşaat, mobilya, gıda, elektronik fuarları gibi birçok fuar düzenlenmektedir.

Dubai’ye yeni iş birlikleri kurmak, ticari ilişkileri tazelemek, düzenlenen fuar, konferans ya da organizasyonlara katılmak için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticari Vize ve Fuar Vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticari Vize ve Fuar Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Dubai’de yaşayan aile, akraba ya da arkadaşlarınız ziyaret etmek amacıyla Dubai’ye seyahat etme düşünceniz var ise bir davetiye almanız gerekmiyor. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere sadece pasaport görüntüsü ile Dubai vizesi alarak yakınlarınızı ziyaret edebilirsiniz.

Dubai’de yaşayan yakınlarınızı ziyaret etmek için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) Nasıl Alınır?

Dubai vize başvurusunu şahsi olarak yapmanız mümkün değildir. Bunun için yetkilendirilmiş acentalar kullanmak zorundasınız. Burada tek dikkat etmeniz gereken güvenilir bir firma ile çalışmanız ve bir mağduriyet yaşamamız olacaktır. Bu sebepten dolayı çalışacağınız firmayı iyi araştırmanızı öneriyoruz.

Dubai vizesi almak gerçekten çok kolaydır. Dubai vizesi pasaportunuza baskı yapılmaz, A4 şeklinde bir özel kağıttır ve üzerindeki kod sizin vizeniz yerine geçer. Dubai’ye girerken size vermiş olduğumuz vizeyi pasaportunuzun arasında tutmanız yeterli olacaktır. Bu sebepten dolayı bize pasaportunuzu teslim etmenize de gerek yoktur ve tüm işlemler online olarak tamamlanmaktadır. Tek ihtiyacımız olan pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın kaliteli görüntüsüdür ve 1 iş gününde Dubai vizesi elinizde olacaktır.

Bir işinizin olmasına ya da bankada paranızın olmasına gerek yoktur. Herkes kolay bir şekilde Dubai vizesi alabilir. Schengen, Amerika ya da İngiltere vizesi gibi birçok evrak sunmanız da gerekmiyor ayrıca işlem süresi de çok kısadır. Banka hesaplarınızı, iş yeri evrakları sunmanızı, gelir kaynakları göstermenizi istemiyoruz.

90 Gün Üzeri Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) Nasıl Alınır?

90 gün üzeri Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) oturum vizesi olarak geçmektedir. Bu vizeler, Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak, eğitim görmek, evlenmek ve sürekli Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşamak içindir. Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai oturum vizesi olarak adlandırılmaktadır. 90 gün üzeri vize başvurularını Türkiye’den gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemler sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nden gerçekleşmektedir.

90 gün üzeri Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) almak için 30 günlük ve tek girişli bir vize alarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmeli ve işlemlere orada devam etmelisiniz. 30 gün içerisinde vizenizi oturum vizesine çevirerek Birleşik Arap Emirlikleri oturum vizesi alabilirsiniz.

**Not: Uşak Vize Danışmanlık olarak; iş bulma, işe yerleştirme, eğitim kurumu bulma ve göçmenlik işlemleri konusunda hizmet vermemekteyiz.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu? Cevap, hayır istemiyor. Bu konuda güncel bilgiye dış işleri bakanlığının sitesinden ve buradan ulaşabilirsiniz. Şuan için bu konudaki güncel bilgi aşağıdaki gibidir. Zaman içerisinde bir değişiklik olursa sitemizdeki bilgileri güncellemeye özen göstereceğiz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri): Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Dubai Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dubai vizesi alırken temel olarak iki konuya dikkat etmelisiniz. Bunlardan birincisi güvenilir bir şirket ile çalışmaktır. Birçok firma Dubai vizesi konusunda hizmet vermektedir. Daha önce sıklıkla insanların dolandırıldıkları haberlerini aldık ve almaya da devam ediyoruz.

İkinci dikkat etmeniz konu ise vizenizi aldıktan sonra bu süreyi aşmamanız yönündedir. Dubai bu konuda çok serttir ve affı yoktur. Vize sürenizi bir gün dahi geçerseniz ciddi maddi yaptırımlar uygulamaktadır. Bu sebepten ötürü vize sürenizi doldurmadan muhakkak Dubai’den ayrılmış olmanız gerekmektedir.

Dubai’de Yapılacaklar Listesi

Sadece Dubai’de yapabileceğiniz birçok eşsiz aktivite, etkinlik ve katılabileceğiniz birçok farklı eğlence türü olduğunu biliyor muydunuz?

  1. Dünya’nın en yüksek gökdeleni olan eski ismi ile Burc Dubai, güncel haliyle Burc Halifa Dubai’den (Burj Khalifa) tam 828 metre uzunluğunda ve 161 katlıdır. Burj Khalifa’nın 124. katı turistik gözlem için ayrılmıştır, burada güneşin batışını mutlaka izlemeli uçsuz bucaksız manzara eşliğinde en azından bir akşam yemeği yemelisiniz.
  2. Palmiye adaları Dubai de muhakkak görülmesi gereken yerlerdin biridir. Palm Deira, Palm Jumairah ve Lebel Ali olarak 3 ayrı adadan oluşur. Palm Cumeyra (Jumeirah) Adası’nda hava dalışı turları macera ve adrenalin tutkunlarının yıl boyunca en önemli Dubai’ye seyahat sebeplerinden biri.
  3. Dubai şehir merkezinden Dubai Fıskiyesi’ne kadar uzanan özel Zipline turları fıskiyenin de özel şovlarının olduğu zamana denk getirilirse hayat boyu unutulmayacak bir tecrübeye dönüşüyor.
  4. Sıcak bir yerdesin diye kayak yapamam diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Dünya’nın en büyük kapalı eğlence merkezi olan IMG Worlds of Adventure’da ailecek fantastik bir gün geçirebilirsiniz.
  5. Dubai’nin en önemli etkinliklerinden biri de çöl safarisidir. Uçsuz bucaksız çölde jeep rally ve deve turlarına atv yarışlarına katılabilir, çöl kayağını deneyebilirsiniz.
  6. Dünya’nın en büyük alışveriş merkezinde alışveriş çılgınlığına kendinizi kaptırabilir ya da olağanüstü Akvaryum’u gezerek birçok farklı çeşit deniz canlısı ile tanışabilir modernizmin merkezinde vahşi doğayla iç içe olabilirisiniz.
  7. Cumeyra sahilinde Orta doğu’nun en büyük şişme su parkı olan Dubai Aqua Park’ta eğlencenin doruklarına çıkmayı unutmayın! İnsan gerçekten yaşamadıktan sonra gezmenin ne anlamı var ki? Keşfetmek yaşamaktır.

Dubai’de Kültürel Aktivite

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler emirliği olan Dubai’nin tarihine göz atmak isteyenler Şeyh Saeed Al Maktoum’un evini ziyaret etmeden kültür turunu tamamlamış sayılmaz. Tarihi fotoğraflara ve belgelere ev sahipliği yapan Dubai müzesini de içinde barındırıyor. Görkemli bir tasarıma sahip olan lüks iç mekanlarla tasarlanmış olan bu ev Arap Mimarisi’nin en büyük simgesi olarak da kabul edilmektedir.

Dubai Mucize Bahçesi tam anlamıyla cennetin yer yüzü hali! Doğa severlerin mutlaka uğraması gereken rengarenk çiçeklerin olduğu yemyeşil bahçe ruhunuzu dinlendirecek aynı zamanda gözlerinizi şenlendirecek. Dubai etrafındaki en büyük ve popüler doğal çiçek bahçesidir. Aynı zamanda Dubai ve etrafındaki en popüler kurum ve kuruluşların karakteristik özellikleri baz alınarak modelleştirilmiş yapıları barındırıyor. Bu modeller şekil değiştirebilmesi ve olağanüstü ışıklandırmalar ile daha da büyüleyici hale geliyor. Dubai çölünde kuraklık değil bereket var! Seyahat planınızda olmayan bir adres ise mutlaka eklenmeli.

Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri