Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

Estonya Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Estonya vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Estonya vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Estonya vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Estonya vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Estonya vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Estonya vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Estonya vizesi (Schengen vizesi) kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nedir? Estonya vizesi (Schengen vizesi)‘ni kimler alabilir, vize türü belirleme ve Schengen vizesi geçerli ülkeler hangileridir. Çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca Estonya Schengen vizesini herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir.

Estonya vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir ya da konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz.
Estonya’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Estonya vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Estonya vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Estonya vize işlemlerinden muaftır.

Estonya vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Estonya vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Estonya vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Estonya vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Estonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Estonya vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Önemli Noktalar:

Estonya Konsolosluğu, Konsolosluğa direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Estonya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Estonya Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Estonya vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Estonya Konsolosluğu kararı olacaktır.
Estonya Uzun Süreli – Ulusal Vize yada D Tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Estonya Konsolosluğu’na yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Estonya Ulusal Vize başvurularını kabul etmemektedir. Konsolosluk Bölümü Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri 10:00 – 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Konsolosluk Bölümü (vize başvuruları, oturma izinleri, pasaport vb) için internetten online olarak randevu almak gerekmektedir.

Estonya kısa süreli vize başvuruları Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kurumlardan yapılmaktadır. Bu başvurular şuan için Ankara, İstanbul (Harbiye), İstanbul (Altunizade), İzmir, Antalya, Ayvalık, Bodrum, Bursa, Çeşme, Edirne, Gaziantep, Kuşadası, Marmaris, Trabzon’dan yapılmaktadır.

Estonya Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Estonya vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Estonya’daki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Estonya vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır. Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen Vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbettir. Çoklu giriş Schengen Vize’sine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır.

Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak Pasaport ve Schengen Vizesi’ne sahip olmanız gerekir. Schengen Vize Başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet Sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Estonya vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar. Estonya vizesi başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvurusu sonrası pasaport takibi vevizenizin onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır.

Estonya vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Estonya vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden Uşak Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?

 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi

 • Adı: 14 Haziran 1985 – Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Estonya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri