İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vizesi için gerekli evraklar hangileridir, İngiltere vize ücreti ne kadar, İngiltere vizesi nasıl alınır, nereden alınır, İngiltere vize başvurusu ve işlemleri nasıl yapılır? İngiltere vizesi kimler alabilir, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Uzun süreli İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere vize başvurusunda vize tipi ve kategorisi nasıl seçilir? İngiltere vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları nelerdir? İngiltere vize başvuru merkezi neresidir, vize başvuruları nereden yapılır? İngiltere İngiltere vize başvuru formu nasıl doldurulur? İngiltere vize talep dilekçesi nasıl yazılır? İngiltere vizesi red sebepleri nelerdir, vize reddine itiraz ve yeniden başvuru nasıl yapılır? İngiltere vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip online başvuru formunu dolduruyor, dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Biometri İşlemi için Gelin

Biometri işlemi için kararlaştırdığımız randevu gününde buluşuyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Neden Uşak Vize Danışmanlık?

İngiltere Vize Başvurularında Başarı Oranımız
%98
Olumlu Sonuç

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz birçok bilgiye bu sayfa içerisinden ulaşabilirsiniz. Şirket prosedürümüz gereği şuan için İngiltere göçmen vizesi başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz. Göçmen vizesinin anlamı, İngiltere’de uzun süre kalış yani oturum vizeleridir. İngiltere göçmen vizeleri temel olarak, uzun süreli eğitim vizeleri (üniversite ya da yükseklisans eğitimleri), aile birleşimi vizesi, çalışma vizesi, yatırımcı vizesidir. Hizmet verdiğimiz İngiltere vizesi kategorilerini vize tipleri kısmından bulabilirsiniz.

İngiltere, Birleşik Krallık ülkelerinden biridir. Alacağınız vize de aslında İngiltere vizesi değil Birleşik Krallık (UK) vizesidir. Birleşik Krallık üyesi ülkeler; İngiltere, İskoçya, Walles (Galler) ve Kuzey İrlanda’dır. Alacağınız UK vizesi ile bu ülkelere seyahat edebilirsiniz.

İngiltere’ye seyahat edecek umuma mahsus (Bordo), hizmet (Gri) ve hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin İngiltere vizesi (Birleşik Krallık vizesi) alması gerekmektedir. Diplomatik pasaport (Siyah) sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek vatandaşlarımız transit vizeye tabidir. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, gidilecek ülkeye (onward flight) 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerinin/belgelerinin olması şartının yanı sıra belirli koşulları sağlamaları halinde, transit vizeden muaf olacakları (transit without visa concession) Londra Başkonsolosluğumuz tarafından bildirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.mfa.gov.tr/ingiltere-uzerinden-diger-ulkelere-aktarmali-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-yonelik-duyuru_-13-mart-2014.tr.mfa adresine bakınız.

Vize gerekliliği hakkında güncel ve detaylı bilgi için Dış İşleri Bakanlığı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak için yapmanız gerekenleri size iki aşamalı olarak anlatacağız. Bu yazıyı okuduktan sonra işlemlerin nasıl yapılması gerektiğini ve sıralamasını çok iyi bir şekilde anlayacağınızdan eminiz. Bu yazıya eklememizi istediğiniz bilgiler olursa bize mail ile bildirebilirsiniz.

1. Aşama – İngiltere Vizesi için Gerekli Evrakları Hazırlama

Size burada İngiltere vize başvurusu yapmak için gerekli olan ilk aşamadan bahsedeceğiz.

 1. İlk olarak yapmanız gereken, başvuru yapacağınız vize tipin doğru belirlemektir. Yani İngiltere’ye gidiş amacınızı iyi belirmeniz gerekiyor. Çünkü tüm işlemler, başvuru yapacağınız vize tipine göre şekillenecektir.
 2. İngiltere vizesi için gerekli evraklar mesleki durumunuza ve İngiltere’ye gidiş amacınıza göre değişmektedir. İngiltere’ye gidiş amacınızı belirledikten sonra gerekli evrakları hazır etmeniz gerekiyor.
 3. Muhtemelen bu evrakları hazırlarken en büyük önceliğiniz gelir durumunuzu kanıtlamak olmuştur. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Sizi Türkiye’ye bağlayan sebepleri de bu evraklar ile gösterebilmeli ve seyahatiniz sonunda Türkiye’ye geri dönmeniz gerektiğini de konsolosluğa göstermelisiniz. Bu son adımı da tamamladıysanız bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Gerekli evraklar konusunda emin değilseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Durumunuza uygun olarak hazırlamanız gereken evrak listesi tarafınıza ücretsiz olarak gönderilecektir.

2. Aşama – İngiltere Vizesi için Online Başvuru Süreci

Birinci aşamada yaptıklarınız online vize başvuru sürecine geçebilmeniz içindi. Burada, tüm evraklarınız hazır olduktan sonra yapılması gereken adımlar anlatılacak. Bu adımların sonunda İngiltere vizesi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacak.

 1. İngiltere vize başvuruları online sistem üzerinden gerçekleşir. İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak online vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formdaki tüm bilgiler evraklarınız ile kanıtlanabilir şekilde olmalıdır.
 2. Online formu onayladıktan sonra geçerli olması için online sistem üzerinden vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken konu bu formu onayladıktan sonra düzeltme yapamıyorsunuz. Hatalı doldurulan formlar için yaptığınız ödemeyi geri istiyorsunuz ve başvuru formunu en baştan dolduruyorsunuz. Paranızın geri iadesi 30 günü bulmaktadır.
 3. Vize ücretini ödedikten sonra randevu ekranına ulaşabiliyorsunuz. Randevular bazı şehirlerde ücretlidir, bazılarında ise ücretsiz. Ücretli olan şehirler için randevu almak için tekrar bir online ödeme yapmanız gerekmektedir.
 4. Randevunuzu alırken 2 seçenek ile karşılaşacaksınız. Bunlardan birincisi asisted-service, diğeri ise self-service olacak. Bu şu demek oluyor. İngiltere vize başvurularındaki evraklar karar merkezine taratılarak iletilmektedir. Bunu kendiniz taratıp da sisteme yükleyebilirsiniz ki bu self-service kısmıdır. Diğer seçenek ise evraklar ile başvuru merkezine gidersiniz ve onlar bu evrakları taratırlar. Tabi bunun için gerekli olan ücreti ödemeniz gerekir. Bu sistem de asisted-service seçeneğidir.
 5. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra randevu gününde fotoğrafınız çekiliyor ve parmakizi veriyorsunuz. Bu işlem her başvurunuzda tekrarlanıyor. Yani bir kez yaptım sonraki başvuruda gerek yok diye düşünmeyin. Fotoğraf ve parmak izi alma işlemi her bir İngiltere vize başvurusunda tekrarlanacaktır.
 6. İşlemler tamamlandı, sadece pasaportunuzun gelmesini bekleyeceksiniz.

Uşak Vize Danışmanlık olarak, bizim yaptığımız iş yukarıdaki tüm adımların kusursuz olarak tamamlamaktır. Vize başvurunuzda oluşabilecek tüm olumsuzlukların kapatılmasını sağlıyoruz. Bu süreçte sizin yapacağınız yanlışların önüne geçiyor, zaman kaybınızı ve yorgunluğunuzu üzerimize alıyoruz. Tüm bunların sonunda da vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve vizenizi almanızı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz (Son güncellenme tarihi 21 Temmuz 2019).

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar ve Vize Tipleri

İngiltere vizesi için gerekli evraklar, İngiltere’ye gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız vize tipine) ve meslek durumunuza göre değişmektedir. İngiltere vizesi tipleri aşağıdaki gibidir. İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun vize tipine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. O sayfa içerisinde meslek durumunuza ilişkin gerekli evrak listesine ulaşacaksınız.

 • İngiltere Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Akraba Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Turist Vizesi
 • İngiltere Turistik Vize
 • İngiltere Ticari Vize
 • İngiltere Fuar Vizesi
 • İngiltere Konferans Vizesi
 • İngiltere Kültürel Etkinlik Vizesi
 • İngiltere Sportif Etkinlik Vizesi
 • İngiltere Eğitim Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
 • İngiltere Transit Vize
 • İngiltere Sağlık Sebepli Vize
 • İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi

İngiltere Vizesi Kimler Alabilir?

İngiltere vizesi almak için temel olarak 3 konuyu konsolosluğa açıklayabiliyor olmanız gerekmektedir.

Bunlardan birincisi, İngiltere’ye gidiş sebebinizdir. İkincisi, İngiltere’ye seyahat edebilmek için gerekli olan maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir. Üçüncüsü ise, Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmenizdir. Bu üç konuyu da açıklayabilecek olan kişiler İngiltere vizesi alabilir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, İngiltere’ye ne için gidiyorsanız bunu evraklar ile sunmanız ve başvuru formu içerisinde doğru bir şekilde beyan etmeniz gereklidir. Geçerli bir sebep ya da sunulan sebebe uygun bir profile sahip olmayanlar İngiltere vizesi alamazlar.

Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, İngiltere’ye seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayabilen kişiler vize alabilirler.

Son konumuzu açıklamak gerekirse, Türkiye’ye geri dönmek için bir sebebiniz olmalı. Türkiye’ye geri dönmek için sebebi olmayan kişilerin vize sonucu da olumsuz olacaktır.

Dikkat:

Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz İngiltere vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için İngiltere’ye temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gerekmesi gereklidir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır.

**Önemli:

Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı İngiltere’ye gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. İngiltere’ye gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da İngiltere vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız gerekmektedir.

İngiltere başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”İngiltere konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

İngiltere Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

İngiltere vizesi red sebepleri açık bir dilde listelenmiştir. Eğer İngiltere vizesi red sebeplerini iyi öğrenip mantığını kavrarsanız İngiltere vize başvurularınız red ile sonuçlanmaz. Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Red sebeplerini öğrenip buna yönelik çalışmalar ile dosyaları hazırlıyoruz.

İngiltere vizesi red sebepleri, size gelen red mektubu içerisinde detaylı bir şekilde yazar. Genel olarak İngiltere vizesi red sebepleri aşağıdaki gibidir.

 1. Yanlış vize tipi belirlemek ve bu doğrultuda vize başvurusu yapmak
 2. Gerekli evrakları tam olarak sunmamak
 3. Online başvuru formu içerisine yazılan maddi kısımların yanlış doldurulması
 4. Online başvuru forumu içerine yazılan maddi kısımların evraklar ile uyuşmaması
 5. Gelen davetiyenin yetersiz olması
 6. Davetiyenin yanında gelmesi gereken evrakların sunulmaması ya da yetersizliği
 7. Maddi durumunuzu ispatlayamamak ya da maddi durum yetersizliği
 8. Düzenli gelirin düzgün sunulamaması ya da yetersizliği
 9. Başvuru formunun hatalı doldurulması
 10. Uçak ya da otel rezervasyonu dosyanız işlemdeyken iptal olması
 11. Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerinizi düzgün sunamamanız
 12. Seyahat planı ya da tarihi belirme konusunda gerçekleşen hatalar
 13. Seyahat amacınızın düzgün bir şekilde sunulamaması ve kanıtlanamaması
 14. Seyahat süresini çok uzun göstermek
 15. Seyahat süresini çok yakın tarihe yazıp vize işlem süresinin yetişmemesi
 16. Eksik, yanlış ya da hatalı evrak sunulması
 17. Düzensiz dosya sebebiyle başvurunuzun anlaşılamaması
 18. Niyet dilekçesinde durumunuzun eksik ya da yanlış belirtilmesi (Bazen hiç sunmayanlar da oluyor)
 19. Başvuru dosyası içerisinde tarihlerin uyuşmazlığı
 20. Konsolosluğun güncel bilgilerine hakim olunmaması sebebiyle yanlış başvuru

**Önemli:

Unutmayın ki İngiltere vize reddi bir çok ülkeye vize başvurusu yaparken size olumsuz bir etki yaratır. Durumunuz çok iyi olsa da, bir kez red cevabı aldıktan sonra, bunu olumluya çevirmek çok zordur.

Vize başvurunuzda bu madddelere dikkat ederseniz siz de bizler gibi başvurularınızdan olumlu sonuç alabilirsiniz.

Uşak Vize Danışmanlık olarak, yukarıdaki maddelerin hiçbiri ile karşılaşmamanız için elimizden gelen her hamleyi profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Tabi burada size düşen görev ise, sizden istediğimiz evrakları tam ve eksiksiz sağlamanızdır. En önemli konu ise ihtiyacımız olan bilgileri bize tam ve eksiksiz sunmaktır.

İngiltere Vize Reddine İtiraz Etmek ve Yeniden Başvuru

İngiltere vize başvurunuzdan red cevabı aldıysanız bu mektubu kaybetmeden saklamalısınız. Red cevabına itiraz edecekseniz de yeniden başvuru yapacaksanız da bu red mektubuna ihtiyacınız olacaktır.

Vize reddi durumunda, bunun sebebini iyi bilmeniz gerekmektedir. İngiltere vize başvurunuz sonucunda size gelen red mektubu içerisinde konsolosluk itiraz etme hakkınızdan bahseder. Eğer itiraz etme hakkınız yoktur diye bir ibare varsa itiraz etmemelisiniz.

İngiltere vize red mektubunda neden red aldığınız, gerekçeleri ile çok açık bir şekilde sizlere anlatılır. Eğer bu yazılan gerekçeler doğru değilse ve bundan eminseniz itiraz edebilirsiniz. Ancak bu itirazınız çok profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Ancak burada belirtmek isterim ki, genellikle vize almaya uygun bir durumdaysanız ve vize başvuru formu ile evraklar arasında bir uyum varsa, buna yönelik gerekli tüm evrakları eksiksiz ve doğru sunduysanız red cevabı ile karşılaşmazsınız.  En azından şimdiye kadar biz böyle bir şey ile karşılaşmadık.
Eğer sizin hatanız yüzünden red aldıysanız ki genellikle böyle oluyor, itiraz etmemeniz gerekmektedir. Gelen red sebeplerine istinaden tekrar başvuru yapabilirsiniz. Tabi burada da yine red gerekçeleriniz ciddi önem taşımaktadır. Bazı red sebeplerinde bir süre beklemek ve bu süreden sonra başvuru yapılmasını öneriyoruz.
Eğer vize reddiniz varsa ve yeniden başvuru yapmak istiyorsanız, elinizdeki red mektubu bize ulaştırmalısınız. Red mektubunuzu incelememizin ardından tekrar başvuru yapmanız ya da yapmamanız yönünde sizi yönlendireceğiz.

Uzun Süreli İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurularında vize süresi hiyerarşik olarak yükselmektedir. İlk İngiltere seyahatiniz sadece 1 gün dahi olsa (transit vize hariç) 6 aylık vizeniz olacaktır. Daha sonra 2 sene, 5 sene ve 10 sene olmak üzere hiyerarşik düzlemde uzun süreli vize alabiliyorsunuz.

İngiltere vize başvurusunda ilk vizeniz 6 aylık olduğunda ikincisi için 2 senelik vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak burada fiyat farkı vardır ve 2 senelik İngiltere vizesi talebinde bulunacaksanız İngiltere konsolosluğuna bunun ücretini ödemeniz gerekmektedir.

İngiltere Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere vize talep dilekçesi nasıl yazılır? İngiltere vize talep dilekçesi zorunlu bir evrak değildir. Ancak vize başvurularında çok ciddi önem taşımaktadır. İngiltere vize başvuru formunda bir çok durumu açıklamayabilmeniz için size alanlar veriliyor. Eğer başvuru formunda her şeyi anlattığınıza inanıyorsanız ayrı bir dilekçe sunmanız gerekmez, ancak yeterli açıklamaları başvuru formunda konsolosluğa aktaramadıysanız muhakkak bir dilekçe eklemelisiniz. Online başvuru formu içerisindeki boşluklara ve özellikle de son adımda verilen kısma yazdıklarınız ya da yazacaklarınız aslında vize talep dilekçesidir.

İngiltere vize talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır ve İngiltere vizesi başvurularınızda ciddi önem taşımaktadır. Vize talep dilekçesi belirli bir formatta ve sıra ile yazılmalıdır. İngiltere konsolosluğu (Birleşik Krallık Konsolosluğu) bu dilekçeyi okuduğunda sizin tüm durumunuzu anlayabilmelidir. Vize talep dilekçenizde evraklarınızda gösteremediğiniz, talep ettikleriniz, seyahat planınız, kendiniz hakkında bir çok bilgi yer almalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır, içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri yer almalıdır, tarih yazılmalıdır ve muhakkak imzalanmalıdır.

Bu dilekçe içerisinde seyahat planınız ile alakalı, finansal durumunuza ve eklemek istediğiniz diğer bilgilerin tamamı yer almalıdır ancak dilekçe çok kısa ve öz yazılmalıdır.

İngiltere vize talep dilekçesini dilerseniz bilgisayar çıktısı olarak ya da el yazısıyla yazabilirsiniz. Bu dilekçeyi yazarken en az vize başvuru formu ya da diğer evraklarınız kadar özen göstermelisiniz.

Size burada dilekçe örneklerini de sunmak isterdim ancak bu dilekçelerin tam olarak bir standardı yoktur ve her bir kişi için özel olarak hazırlanmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken internetten bulduğunuz dilekçe örneklerini doğru kabul edip sunmamanızdır.

Uşak Vize Danışmanlık olarak, İngiltere vize talep dilekçesi tarafımızca, tam olması gerektiği gibi kişiye özel olarak yazılıp başvuru dosyası içerisine eklenmektedir. Yaptığımız işler arasında belki de en önemli ve kritik konu da budur.

İngiltere Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuruları online olarak yapılmaktadır ve evraklarınız sisteme taratılarak yüklenmektedir. Bu sebepten orijinal evrağa ihtiyacımız yoktur. Bu taratılan evraklar karar merkezinde toplanır ve vize başvurunuza karar bu merkez üzerinden verilir.

İngiltere vize başvuruları direk konsolosluktan yapılmamaktadır. Bunun için konsolosluğun yetki vermiş olduğu kurum olan TLS Contact isimli firmadan başvuru yapılmaktadır. TLS Contact isimli kurumda parmak izinizi alır, fotoğrafınızı çeker, eğer evrakları kendiniz tarayıp sisteme yüklemediyseniz evraklarınızı sisteme yükler (Evrak tarama hizmetleri ek hizmet olup ücretlidir). Pasaportunuzu TLS Contact’a teslim edersiniz ve vize karar merkezinden sonra pasaportlarınız yine TLS Contact’a gelir, siz de oradan teslim alırsınız.

İngiltere Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vizesi için standart bir başvuru yaparsanız, ortalama 21 günde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Tabi ki bu süre konsolosluk yoğunluğuna göre kısalabilir ya da uzayabilir. Bu sebepten dolayı standart başvuru yapacaksanız başvurunuzu seyahat tarihinize en az 1 ay kala gerçekleştirmenizi öneririz.

İngiltere vizesi başvurularının kısa sürede sonuçlanması da mümkündür yani express vize seçenekleri vardır. Size 5 günde ve 24 saatte vize sonuçlanma seçenekleri sunulmaktadır. Kısa sürede vizenizin sonuçlanması için belli bir ücret ödemek zorundasınız. Express vize ücretleri pound üzerinden olup, TLS Contact sitesi üzerinden online olarak ödemeler alınmaktadır.

İngiltere Vizesi için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

İngiltere Vizesi için Randevu Alma

İngiltere vizesi için randevu alabilmek için önce online başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Online formu doldurduktan sonra karşınıza ödeme ekranı gelecek. Bu ödemeyi gerçekleştirdikten sonra randevu ekranına geçebilmeniz için sistem karşınıza bir link çıkaracak. Bu linke tıkladığınızda randevu alabilmek için TLS Contact’ın web sitesine geçiş yapacaksınız. İzmir için randevu almak ücretlidir. TLS Contact sitesine girdiğinizde randevu ekranını bulacaksınız. Randevu ücretini ödedikten sonra karşınıza randevu alabilmeniz için takvim gelecek. Kendinize uygun randevu tarihini buradan seçebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Takibi

İngiltere vize başvuru formunu doldururken size oradan bilgilerin iletileceği mail adresi sorulur. Online formda girdiğiniz mail adresine sürekli mail gelerek size bilgilendirmeler yapılır. Başvuru yaptığınızda hemen bir başvuru yapıldı maili alırsınız. Vize çıktığı zaman vizeniz sonuçlandı ve başvuru merkezine gönderiliyor maili gelir. En son da vizeniz başvuru merkezine geldi alabilirsiniz maili alacaksınız ve bu mailden sonra başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz TLS Contact’a giderek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Bazen sadece vize başvurunuz karara bağlandı 1-3 gün içinde pasaportunuz başvuru merkezine teslim edilecektir diye bir mail gelir ve başka mail almazsınız. Bu maili aldıktan sonra başka mail beklemenize gerek yok, 3 gün sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İngiltere Vize Sonucu Sorgulama

İngiltere vize başvurularını ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenmeniz mümkün oluyor.

Yukarıda bahsettiğim mailler arasında hiç bir mail içerisinde vize sonucunuz size söylenmez. Vizeniz geldi mailinden sonra başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz merkezden pasaportunuzu aldığınızda vize sonucunuzu öğreneceksiniz.

İngiltere Vizesi İzmir

Uşak Vize Danışmanlık olarak, İngiltere vizesi başvurularını İzmir şehrinden gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Ege bölgesinde ikamet eden ve vize başvurularını İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz bizimle iletişime geçtiği takdirde kendilerine yardımcı olacağız.

İngiltere vize başvuruları direk olarak konsolosluğa yapılamaz. İngiltere vizesi başvuruları Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir şehirlerindeki TLS Contact isimli vize başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerde ikamet eden kişiler kendilerine en yakın vize başvuru merkezi üzerinden İngiltere vizesi başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

İngiltere vizesi için fotoğraf sunmanız gerekmiyor. Fotoğrafınız başvuru merkezinde çekiliyor. Ancak biz yine de yanınızda 2 adet fotoğraf getirmenizi öneriyoruz. Bunun sebebi ise çok nadir de olsa fotoğraf çekilememesi ve bu durumda sizden fotoğraf talep etmeleridir. Özellikle küçük çocuklar için muhakkak yanınızda fotoğraf bulundurmalısınız. Çünkü çocuklar başvuru merkezinde fotoğrafını çektirmezse, oradaki görevliler bunun için beklemeyecek ve sizden fotoğraf talep edeceklerdir.

İngiltere vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalıngi bir takı bulunmamalı

İngiltere Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Evet, İngiltere yeşil pasaporta vize istiyor. İngiltere’ye seyahat edecek umuma mahsus (Bordo), hizmet (Gri) ve hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin İngiltere vizesi (Birleşik Krallık vizesi) alması gerekmektedir. Diplomatik pasaport (Siyah) sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek vatandaşlarımız transit vizeye tabidir. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, gidilecek ülkeye (onward flight) 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerinin/belgelerinin olması şartının yanı sıra belirli koşulları sağlamaları halinde, transit vizeden muaf olacakları (transit without visa concession) Londra Başkonsolosluğumuz tarafından bildirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.mfa.gov.tr/ingiltere-uzerinden-diger-ulkelere-aktarmali-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-yonelik-duyuru_-13-mart-2014.tr.mfa adresine bakınız.

Vize gerekliliği güncel ve hakkında detaylı bilgi için Dış İşleri Bakanlığı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi ile Hangi Ülkeler Ziyaret Edilebilir?

İngiltere, Birleşik Krallık ülkelerinden biridir. Alacağınız vize de aslında İngiltere vizesi değil Birleşik Krallık (UK) vizesidir. Birleşik Krallık üyesi ülkeler; İngiltere, İskoçya, Walles (Galler) ve Kuzey İrlanda’dır. Alacağınız UK vizesi ile bu ülkelere seyahat edebilirsiniz.

Neden İngiltere Vizesi (UK Vizesi) için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

İngiltere vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, İngiltere vizesi başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın İngiltere vizesi başvurunuz için doğru hazırlanması için İngiltere vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca İngiltere vizesi başvuru sonrası pasaport takibi ve İngiltere vizesi onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır.

İngiltere vizesi (UK vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve İngiltere vizesi (UK vizesi) alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden Uşak Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. İngiltere vizesi (UK vizesi) hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.