İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İrlanda vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İrlanda vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, İrlanda vizesi için gerekli evraklar hangileridir, İrlanda vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? İrlanda vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca İrlanda vizesini herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. İrlanda vizesi başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size  özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz.

İrlanda’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi İrlanda vizesi almaları gerekmektedir. Umuma mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamillerinin İrlanda vizesi almaları zorunludur.

İrlanda vizesi başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, İrlanda vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıtan şekilde bir araya getirerek İrlanda vize başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. İrlanda vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) İrlanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine İrlanda vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

İrlanda Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli İrlanda vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli İrlanda vizesi başvuruları İrlanda Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. İrlanda vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen İrlanda Konsolosluğu kararı olacaktır.

Vize tipine göre;

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar İrlanda turistik vize için müracaatlarını İrlanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler.

İrlanda’ya iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise İrlanda ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Bunun için İrlanda’da görüşme yapacağınız firma tarafından gerekli şartları sağlayan bir davetiye mektubu edinmeniz gereklidir. İrlanda ticari vize başvuruları, İrlanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

İrlanda’ya, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler İrlanda aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Bunun için İrlanda’da ziyaret edeceğiniz kişi tarafından gerekli şartları sağlayan bir davetiye mektubu edinmeniz gereklidir. İrlanda aile ziyareti vizesi için başvurular, İrlanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

İrlanda üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise İrlanda transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. İrlanda transit vizesi için başvurular, İrlanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir.

İrlanda üzeri gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, İrlanda gemici vizesi için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir. Aynı zamanda bu bir transit vize olup gemiye katılacağınızı kanıtlar belgeler sunmanız gereklidir.

İrlanda’ya eğitim amaçlı seyahat edecek kimseler, İrlanda eğitim vizesi için İrlanda vize başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Bunun için İrlanda’da eğitim alacağınız kurum tarafından gönderilmiş davetiye, kayıt kabul ve konaklamanıza ilişkin belgelerin de ibraz edilmesi gereklidir.

Önemli Noktalar:

İrlanda vizesi alınması zor ve titizlik gerektiren vize türlerinden biridir. İrlanda vizesine başvurmadan önce başvuru yapacağınız vize türünü durumunuza göre iyi belirleyip, ilgili İrlanda vizesi türüne göre vize başvuru evraklarını hazırlamanız gerekmektedir. Bu evrakları hazırlarken dikkat etmeniz gereken, istenen evrakların eksiksiz olması, birbiri içerisinde uyum içinde olması ve tamamen gerçeği yansıtmasıdır. Aksi halde İrlanda vize başvuru işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır. Uşak Vize Danışmanlık olarak, profesyonel vize danışmanlarımızın desteği ile İrlanda vize başvurunuz sorunsuz ve hızlı sonuçlanacaktır.

İrlanda’ya turistik, ticari, aile ziyaret veya transit amaçlı seyahat etmek isteyen her Türk vatandaşı İrlanda vizesi almak zorundadır. İrlanda vize başvuruları ilgili vize randevu biriminin online randevu sitemine kayıt olarak yapılmaktadır. Ardından seyahat amacınıza ve mesleki statünüze göre konsolosluk tarafından istenilen evraklarla başvuru yapılmaktadır. İrlanda’ya, İngiltere vizesi ile seyahat edilebilmektedir.

İrlanda Vizesi Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

İrlanda vizesi alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca İrlanda’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar? Vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvurusu sonrası pasaport takibi ve vize başvurunuzun onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. İrlanda vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve vize başvuru sürecinde danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden Uşak Vize Danışmanlık ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?

 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi

 • Adı: 14 Haziran 1985 – Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

İrlanda Vize Başvuru Formu

İrlanda vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Uşak Vize olarak İrlanda vize başvuru formu tarafımızca sorunsuz bir şekilde doldurulacaktır.

İrlanda Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın 0232 503 41 1|
Pazartesi09:00 – 19:00
Salı09:00 – 19:00
Çarşamba09:00 – 19:00
Perşembe09:00 – 19:00
Cuma09:00 – 19:00
Cumartesi09:00 – 19:00
PazarKapalı

İrlanda Büyükelçilik İletişim Bilgileri